Kūrybinės dirbtuvės

“Vaizduotės klajonės: 200 būdų, kaip panaudoti marškinius“(2018 11 18)

„Miško Istorijos” ir toliau įgyvendina tikslą – mažinti vartotojiškumą, šviečiant visuomenę bei kartu ieškant alternatyvių, draugiškų aplinkai būdų, kaip prikelti nereikalingą daiktą antram gyvenimui. Tad vieną lapkričio sekmadienio rytą surengėme kūrybines dirbtuves apie antrinį tekstilės panaudojimą jaukioje “LuLucky” atelje, Jurbarke.

Dirbtuvių dalyvės ne tik iš senų marškinėlių, užuolaidų ar atraižų pasisiuvo daugkartinio naudojimo pirkinių maišelius ar kuprines, bet ir puikiai praleido popietę diskutuodamos apie besaikį vartojimą, globalines problemas bei pasisėmė idėjų būsimiems rankdarbiams. Buvo tikrai smagus moteriškas, kūrybiškas ir linksmas pasibuvimas kartu.

 

“200 būdų panaudoti šaukštą” (2018 01 27)

Labai rimtai visi kartu ieškojome kuo daugiau būdų, kaip būtų galima panaudoti šaukštą. Būdų sumąstėme kur kas daugiau, nei 200, vos prabėgus pusvalandžiui. Vadinasi, pateisinome mūsų dirbtuvių lūkesčius keleriopai! Pasitelkėme kūrybiškumą!

Kaip galima panaudoti paprasčiausią šaukštą? Keletas pavyzdžių: užkasti ugnį, groti, vietoj palapinės kuoliuko, atkimšti, belsti į duris, purenti žemę, rakinti, vietoje kalėdinio žaisliuko, įjungti šviesą, atvėsinti sumuštą vietą, uždengti akį pas akių gydytoją, pasiremti, kelio refleksus tikrinti, išdaužti langą, dainuoti kaip į mikrofoną, trinti, malti, vietoj plaktuko, vietoj veidrodėlio, mėtyti, kankinti, ką nors uždengti, veržti mazgą, pasikasyti, nešti ką nors jame, irkluoti šaukštu, žarstyti žarijas, sustabdyti kraujavimą, imobilizuoti lūžusį pirštą, traiškyti, naudoti kaip papuošalus, galima naudoti kaip įtvarą ir t. t. ir pan.

Tačiau, pagrindinis šių dirbtuvių tikslas dalyviams – pristatyti savo siūlymus, rasti galimus sprendimus įvairioms globalioms problemoms, tokioms kaip: vandens užterštumas, triukšmas, oro tarša, žemės užterštumas, miškų kirtimas, netinkamas atliekų tvarkymas bei vandens trūkumas.

Dirbtuvių dalyviai veikė pasiskirstę į grupeles ir, tiesą sakant, rado puikių, genialių idėjų! O viena grupė, pasivadinusi ,,5 geri decibelai'', net surengė performansą, pasakojantį apie triukšmo žalą žmonijai, bei kūrybiškai pristatė gerųjų decibelų pavyzdžius.

Ir... žygiavome gamtoje! Ne tik tam, kad prasimankštintume kūno raumenis po įtemptos smegenų mankštos, bet taip pat todėl, kad labiau įsisąmonintume, jog mes patys esame gamtos dalis, verta saugant ją, apsaugoti save ir kurti geresnę ateitį.