Global Education Goes Local

Esame vieni iš 8 laimingųjų Lietuvos organizacijų, atrinktų dalyvauti tarptautiniame Europos komisijos finansuojamame projekte ,,GLOBAL EDUCATION GOES LOCAL''.
Šio projekto ambasadoriai Lietuvoje - ,,Pasaulio piliečių akademija'', kuriems esame dėkingi už suteiktą galimybę prisidėti prie gražios projekto idėjos įgyvendinimo.

Projekto trukmė - 3 metai, tad laukia nemažai iššūkių: organizuosime įvairias globaliojo švietimo veiklas, supažindinančias Lietuvos piliečius su Darnaus vystymosi tikslais, įgyvendinsime įvairias edukacines ir pilietines iniciatyvas, taip mėgindami bent kiek prisidėti prie tvaresnio ir darnesnio pasaulio kūrimo. 

Performansų šventė Jurbarke „ALL WE NEED IS LOVE“ (2020 09 12)

~ ALL WE NEED IS LOVE ~ yra socialinė akcija, kuriama performansų vakaro pavidalu. Jos metu Kūrėjai įvairiomis meninėmis formomis ,,kalbės” apie tai, kaip Jie jaučiasi dabartiniame pasaulyje, kupiname ekologinių, socialinių, ekonominių iššūkių 🌿
Akcijos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į neatsakingą ir žalojantį žmogaus elgesį gamtos atžvilgiu. Taip pat bus paliesta lyčių lygybės tema.

 

 

Dienos stovykla „Tapk mišku“ (2020 06 06)

Vienos dienos renginys, kuriame dalyviai patyrė artimesnį ryšį su gamta ir vieni kitais per įvairias neformalias veiklas, tokiu būdu atpažindami ir išmokdami daugiau apie aplinkosauginį požiūrį į gamtą.

 

Online paroda „Jurbarko šiukšlių istorijos” (2020 04 06-25)

--- Priešistorė ---

Dar visai neseniai kartu su keliais Jurbarko gyventojais apkeliavome tris Jurbarko pakrantes ir aplinkinius miškelius su tikslu aptvarkyti aplinką ir pabandyti kūrybiškai pasvarstyti apie toje gamtinėje aplinkoje atsiradusių šiukšlių-įkalčių aplinkybes.

Vadiname tai „įkalčiais" nebe reikalo, nes vienas pagrindinių šitos rubrikos tikslų yra priminti, kad ne vietoje išmestas daiktas staiga netampa niekieno, bet ir toliau netiesiogiai dalyvauja kaip šiukšlintojo ar šiukšlintojos gyvenimo istorijos dalis. Gamta - tai ne konteineris, kur išmesti dalykai yra nuasmeninami, o bendras mūsų visų prasmingų patyrimų laukas, už kurį mes visi esame atsakingi. Tad saugokime jį ir kurkime grožį; darną, o ne nedarną!

--- Apie šiukšlių istorijas ---

Kviečiame įsivaizduoti pasaulį, kuriame gamtoje išmestas daiktas yra toks neįprastas dalykas, kad vienintelis logiškas paaiškinimas, kodėl jis ten galėjo atsirasti, yra fantastiškas. Jūsų dėmesiui: gamtoje rastos šiukšlės nuotrauka ir iliustracija, kuri mums atskleidžia jos toje vietoje atsiradimo aplinkybes.

Galeriją papildysime kiekvieną dieną (viso jūsų laukia 10 istorijų), ir stebėsime, kaip jai besipildant, kuriasi neįprastas ir šmaikštus šiukšlintojų ir Jurbarko miesto vaizdinys.

Taip pat svarbu paminėti, kad visa tai yra vienas iš jau trečius metus vykstančio projekto „Global Education Goes Local“ vaisių. Dėkojame Pasaulio pilietis / Globalcitizen.lt už paramą, įkvėpimą ir galimybes!

 

„Žygis su miško patruliais” (2020 03 07)

Kartu su Jurbarko gyventojais apkeliavome tris Jurbarko pakrantes ir aplinkinius miškelius su tikslu aptvarkyti aplinką ir pabandyti kūrybiškai pasvarstyti apie toje gamtinėje aplinkoje atsiradusių šiukšlių-įkalčių aplinkybes.

 

„Išmok žirafos kalbą” (2020 02 22)

Vėjuotą ir lietingą vasario 22 d. šeštadienį susirinkome Jurbarko rajono savivaldybės viešoji bibliotekapakalbėti apie...🦒žirafos kalbą, kitaip tariant – mokėmės bendrauti empatiškai. Empatiško bendravimo pradininkas M. Rosenbergas neveltui pasirinko žirafą kaip empatijos simbolį - juk tai ji iš visų sausumos gyvūnų turi didžiausią širdį! 🦒
Tad tą rytą ne tik stengėmės atverti savo širdis empatijai, bet ir patys praktiškai išbandėme visus „žirafiško“ bendravimo principus.
Mokėmės tiksliai atpažinti savo poreikius, įvardinti savo jausmus ir emocijas, praktikavomės sakyti komplimentus bei sužinojome, kaip tinkamai reaguoti, kai komplimentą tau sako kiti . Seminaro metu stengėmės ir klausytis, juk klausymasis – labai svarbi bendravimo dalis! Popietę užbaigėme su skaniomis picomis, galybe komplimentų, išsakytų vieni kitiems, šiltais apkabinimais bei pasižadėjimais susitikti kituose „Miško Istorijų“ renginiuose.

 

„Žemei ~ Žaibui ~ Žalčiui ~ Žmogui ~ Žirgui” (2019 08 16-18)

Trijų dienų stovykloje, Jekaičių kaime, susibūrę dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse drauge diskutavo apie sveiką gyvenseną, laimę ir vartotojiškumą. Drauge buvo kuriamas darnesnis santykis su gamta: žoliavome (pažintis su augalais, jų (at)pažinimas, rinkimas), „maudėmės“ miške, maitinomės tik ekologiškai.

 

Žygis basomis Karšuvos girioje (2018 08 15)

Renginys, kurio metu dalyviai patyrė artimesnį santykį su gamta žygiuodami basomis. Renginio tikslas buvo propaguoti gerą sveikatą ir sveiką gyvenimo būdą, ir taip pat patirti, kad tokie su vartotojiškumo kultūra siejami dalykai kaip batai nėra būtini tarpininkai tarp individo ir tokios veiklos kaip vaikščiojimas ir mėgavimasis gamta.

 

„Žemei ~ Žaibui ~ Žalčiui ~ Žmogui ~ Žinojimui” (2018 08 24-26)

Trijų dienų stovykloje, Voverių Kaime, susibūrę dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse gvildeno ekologines, globalines ir vartotojiškumo problemas. Drauge buvo kuriamas darnesnis santykis su gamta, pavyzdžiui: žoliavome (pažintis su augalais, jų (at)pažinimas, rinkimas), patyrėme miško maudynes (meditaciją miške su garsinės aparatūros pagalba sustiprintu girdėjimo pojūčiu), rengėme žygį miške, be to stovykloje maitinomės tik ekologiškai.

 

„Vaizduotės klajonės: 200 būdų, kaip panaudoti marškinius“(2018 11 18)

„Miško Istorijos” ir toliau įgyvendina tikslą – mažinti vartotojiškumą, šviečiant visuomenę bei kartu ieškant alternatyvių, draugiškų aplinkai būdų, kaip prikelti nereikalingą daiktą antram gyvenimui. Tad vieną lapkričio sekmadienio rytą surengėme kūrybines dirbtuves apie antrinį tekstilės panaudojimą jaukioje “LuLucky” atelje, Jurbarke.

Dirbtuvių dalyvės ne tik iš senų marškinėlių, užuolaidų ar atraižų pasisiuvo daugkartinio naudojimo pirkinių maišelius ar kuprines, bet ir puikiai praleido popietę diskutuodamos apie besaikį vartojimą, globalines problemas bei pasisėmė idėjų būsimiems rankdarbiams. Buvo tikrai smagus moteriškas, kūrybiškas ir linksmas pasibuvimas kartu.