Drop Effect: Creating Sustainability in Youth Projects

Įgyvendinant tarptautinius Erasmus+ projektus itin svarbu susirasti patikimus projekto partnerius – jų indėlis labai svarbus suplanuotų veiklų sėkmei. O kaip tokius partnerius rasti? Žinoma, dalyvaujant viename iš tarptautinių projektų!

Vardan šio tikslo ir buvo suorganizuotas penkių dienų trukmės kontaktų užmezgimo seminaras „Drop Effect: Creating Sustainability in Youth Projects”, vykęs š. m. rugsėjo 17-23 d., nuostabaus grožio Polonezkӧy miestelyje, esančiame šalia didžiausio Turkijos megapolio Stambulo.

Seminare dalyvavo 30 jaunimo lyderių, atstovaujančių 15 skirtingų organizacijų iš Turkijos, Portugalijos, Italijos, Graikijos, Šiaurės Makedonijos, Kroatijos, Rumunijos, Bulgarijos bei Lietuvos. Mūsų organizaciją atstovavo dvi merginos – Laura Alčiauskaitė ir Odeta Autukaitė – kurios ir pristatė „Miško istorijų“ tikslus, misiją ir veiklas.

Visos projekto dienos prabėgo tiesiog nepastebimai - tokios jos buvo produktyvios! Jų metu ne tik susipažinome su kitais dalyviais (beje, labai veikliais ir entuziastingais) ir jų atstovaujamomis organizacijomis, bet ir visi drauge parengėme net 10 jaunimo projekto planų, kuriuos tikimės paversti tikrove jau artėjančiais metais. Seminaro vadovai suteikė grįžtamąjį ryšį apie parengtus planus bei negailėjo naudingų patarimų apie projekto paraiškos rengimą bei suplanuotų veiklų įgyvendinimą. Daugiau sužinojome apie pačią Erasmus+ programą, jos finansuojamas iniciatyvas ir reikalavimus paraiškoms.

Na, o laisvesnę minutėlę grožėjomės fantastiška regiono gamta, mėgavomės rytietiškos pirties hamamo malonumais ir iki nakties diskutuodavome įvairiausiomis temomis prie turkiškos kavos ar arbatos puodelio.

Dėkojame priimančiai turkų organizacijai Youth Work Association už puikų ir naudingą seminarą. Tikimės, kad gautos žinios padės mums ateityje parengti dar kokybiškesnius projektus, o užmegzti ryšiai peraugs į ilgalaikes ir tvarias partnerystes.