Global Education Goes Local

Esame vieni iš 8 laimingųjų Lietuvos organizacijų, atrinktų dalyvauti tarptautiniame Europos komisijos finansuojamame projekte ,,GLOBAL EDUCATION GOES LOCAL''.
Šio projekto ambasadoriai Lietuvoje - ,,Pasaulio piliečių akademija'', kuriems esame dėkingi už suteiktą galimybę prisidėti prie gražios projekto idėjos įgyvendinimo.

Projekto trukmė - 3 metai, tad laukia nemažai iššūkių: organizuosime įvairias globaliojo švietimo veiklas, supažindinančias Lietuvos piliečius su Darnaus vystymosi tikslais, įgyvendinsime įvairias edukacines ir pilietines iniciatyvas, taip mėgindami bent kiek prisidėti prie tvaresnio ir darnesnio pasaulio kūrimo. 

„Žemei ~ Žaibui ~ Žalčiui ~ Žmogui ~ Žirgui” (2019 08 16-18)

Trijų dienų stovykloje, Jekaičių kaime, susibūrę dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse drauge diskutavo apie sveiką gyvenseną, laimę ir vartotojiškumą. Drauge buvo kuriamas darnesnis santykis su gamta: žoliavome (pažintis su augalais, jų (at)pažinimas, rinkimas), „maudėmės“ miške, maitinomės tik ekologiškai.

 

„Žemei ~ Žaibui ~ Žalčiui ~ Žmogui ~ Žinojimui” (2018 08 24-26)

Trijų dienų stovykloje, Voverių Kaime, susibūrę dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse gvildeno ekologines, globalines ir vartotojiškumo problemas. Drauge buvo kuriamas darnesnis santykis su gamta, pavyzdžiui: žoliavome (pažintis su augalais, jų (at)pažinimas, rinkimas), patyrėme miško maudynes (meditaciją miške su garsinės aparatūros pagalba sustiprintu girdėjimo pojūčiu), rengėme žygį miške, be to stovykloje maitinomės tik ekologiškai.

 

„Vaizduotės klajonės: 200 būdų, kaip panaudoti marškinius“(2018 11 18)

„Miško Istorijos” ir toliau įgyvendina tikslą – mažinti vartotojiškumą, šviečiant visuomenę bei kartu ieškant alternatyvių, draugiškų aplinkai būdų, kaip prikelti nereikalingą daiktą antram gyvenimui. Tad vieną lapkričio sekmadienio rytą surengėme kūrybines dirbtuves apie antrinį tekstilės panaudojimą jaukioje “LuLucky” atelje, Jurbarke.

Dirbtuvių dalyvės ne tik iš senų marškinėlių, užuolaidų ar atraižų pasisiuvo daugkartinio naudojimo pirkinių maišelius ar kuprines, bet ir puikiai praleido popietę diskutuodamos apie besaikį vartojimą, globalines problemas bei pasisėmė idėjų būsimiems rankdarbiams. Buvo tikrai smagus moteriškas, kūrybiškas ir linksmas pasibuvimas kartu.