Login to your development

Neseniai mūsų trijų lietuvių komanda sugrįžo iš įdomios ir informatyvios savaitės Kipre. Kartu su 27 dalyviais iš 9 skirtingų šalių (Kipro, Slovėnijos, Ispanijos, Graikijos, Bulgarijos, Turkijos, Rumunijos, Lietuvos ir Lenkijos) dalyvavome projekte „Login to your development“. Mūsų lietuvaičių komandai tai buvo pirmas kartas, kai dalyvavome tarptautinio projekto Erazmus+ mokymuose.

Pirma mokymų diena prasidėjo oficialia įžanga, išsamiai supažindinta su projektu, jo veikla, taisyklėmis, ir apžvelgta ateinančių dienų darbotvarkė. Visa informacija buvo pateikta išsamiai, aiškiai ir suprantamai. Kadangi žmonės buvo iš skirtingų šalių ir kultūrų, nepažinojo vienas kitų, fasilitatorių užduotis buvo suburti komandą per tokias veiklas kaip komandos formavimas („icebraekers“, „energizers“). Pagrindinė šių mokymų tema buvo internetas ir socialinė medija.

Šių mokymų metu turėjome galimybę sudalyvauti įvairiose veiklose. Viena iš jų buvo simuliacija - kiekvienam iš mūsų buvo suteiktas vaidmuo mero konferencijoje, kurioje turėjome skirtingus vaidmenis ir užduotis. Lyginome šališkumą žiniasklaidoje kiekvienoje šalyje, pasidalinome mintimis apie internetines manipuliacijas. Taip pat gavome kūrybiškumą lavinančią užduotį - sugalvoti koliažą.

Įgijome daug žinių apie įvairių rūšių elektroninius nusikaltimus ir kaip mes galime jiems užkirsti kelią. Kūrėme skelbimus apie kibernetinio nusikaltimo pavojų, mokėmės sukurti tinklalapį ir video klipus, bei kasdien kalbėjome apie socialinę mediją ir jos reikšmę mūsų gyvenimui.

Visos projekto dienos buvo intensyvios ir kupinos įdomių naujų veiklų. Ne visos veiklos buvo vienodai aktualios, tačiau visos buvo įdomios ir naudingos. Galime tvirtai teigti, kad mes tapome geresniais žmonėmis, susiradome naujų draugų, praturtinome anglų kalbos žodyną ir išmokome naujų dalykų.