Youth Meetings Movement

Youth Meetings Movement TC Ispanijoje

Birželio mėnesio 12-18 d. trys lietuvaičiai - Evelina, Algirdas ir Laura - atstovavo “Miško Istorijas” tarptautiniuose mokymuose “Youth Meetings Movement” Los Molinos miestelyje, pačiame Ispanijos viduryje.

Šie mokymai – dalis KA2 projekto „Youth Meetings Movement“, finansuojamo pagal Erasmus+ programą. Tai - ilgalaikis vienerių metų trukmės projektas, kartu vykdomas su partneriais dar iš šešių Europos šalių, suvienyjančių jaunimą iš Belgijos, Ispanijos, Italijos, Kipro, Lenkijos, Portugalijos ir, žinoma, Lietuvos. Pagrindinis projekto tikslas – surengti tris susitikimus su vietinėmis jaunimo bendruomenėmis (angliškai taip ir vadinasi - youth meetings; iš čia ir pavadinimas), aptarti jiems aktualias problemas ir kartu ieškoti sprendimo būdų.

Per mokymų savaitę Ispanijoje ne tik susipažinome su projekto tikslais, bet ir intensyviai ruošėmės patiems bendruomenių susitikimams: Veiklos buvo koordinuojamos ir planuojamos taip, jog dalyviai patirtų daug įspūdžių, gautų patirties, kurią vėliau gebės tinkamai panaudoti sugrįžę į Lietuvą rengdami vietinės bendruomenės susitikimus. Mokėmės dirbti komandose, pagarbiai išsakyti savo nuomonę ir poreikius, suprasti kitų žmonių interesus, dalintis savo patirtimi ir pasisemti tarpkultūrinės patirties.

Visos projekto dienos buvo be galo užimtos - turėjome veiklos nuo 8 val. Ryto iki 22 valandos vakare. Tačiau jaučiamės tikrai daug išmokę. Išmokom, nonviolent bendravimo, kurio metu didesnį dėmesį skiriame savo mintims ir poreikiams išsakyti, būti empatiškiems, mandagiems ir supratingiems, pokalbyje ne tik pateikti informaciją, kuria norime pasidalinti, bet ir girdėti tai, ką sako pašnekovas, suprasti jį. Kiekvieną dieną stengėmės būti vis geresnė komanda: žaisdavome komandinius žaidimus, mokėmės neverbalinio bendravimo, tobulinimo savo klausymo įgūdžius, dalindavomės savo asmeninio gyvenimo detalėmis. Visi žmonės buvo labai šilti ir atviri kito žmogaus nuomonei, tad kartu sugebėdavom rasti konstruktyvius sprendimus net sunkiose situacijose.

Bendraudami su iš kitų šalių bei kultūrų kilusiais žmonėmis, pajutome keistai malonų jausmą: nepriklausomai nuo to, kad gyvename skirtingose Europos kampeliuose, dažnai susiduriame su panašia patirtimi, turime panašias problemas ir siekiame vienodų tikslų, turime įveikti panašius iššūkius. Taigi, kartu su kitomis šalimis vykdydami “Youth Meetings Movement” projektą ir taikydami neformalaus ugdymo metodus, sieksime ne tik pritaikyti įgytas žinias, bet ir išgirsti jaunų žmonių turimus pasiūlymus bei idėjas, kurias vėliau perkelsime į knygą apie tai, kaip stiprinti tvarias ir įtraukias vietos bendruomenes.

Projektas dar tik prasidėjo – ir pirmasis mūsų bendruomenių susitikimas jau įvyko rugpjūčio 29 d. Kleboniškio miške, Kauno rajone. Daugiau informacijos apie renginį galite rasti čia: https://www.facebook.com/236525103432435/posts/1285899228495012/?d=n

Įspūdžiais dalinosi: Algirdas, Evelina ir Laura